Berisha: Ky regjim i shëmtuar bëri gjithçka që protesta jonë të mos zhvillohej, Rama kreu një akt prej krimineli

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka folur për mediat edhe nga shkallët e selisë blu. Berisha theksoi se regjimi i Ramës, bëri gjithçka që protesta të mos zhvillohej.

“Edhe njëherë, një mirënjohje të pakufishme. Ky regjim i shëmtuar, bëri gjithçka që protesta jonë të mos zhvillohej. Kaloi edhe në një akt, me të cilin dëshmoi karakterin prej krimineli Edi Rama.

Ai që e organizoi, zgjodhën si në të gjitha rastet, një person që mund të kryejë çdo gjë, dhe e bënë si masë të fundit, pasi e panë që u lëshuan nga katër anët e Tiranës dhe Shqipërisë në këtë protestë që historia do e shkruajë me germa të arta në historinë e protestave të qytetarëve të lirë.

Ju keni ardhur me dhjetëra dhe qindra herë në protesta, por ju garantoj se kjo e sotmja, ka qenë për secilin prej jush, kryeprotesta e jetës”, u shpreh Berisha për mediat.

About Redaksia

Check Also

New York Times flet për korruptimin e agjentit të FBI nga Neza për llogari të Ramës

Drejtësia amerikane ka vendosur në dyshim të fortë implikimin e ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *