PPE dënon sulmin ndaj Berishës: Të hetohet sa më shpejt ngjarja!

Partia Popullore Europiane ka komentuar sulmin ndaj kreut të Partisë Demokratike Sali Berisha në protestën e 6 dhjetorit. Në një reagim për Faxnews thuhet se PPE mbështet gjithmonë të drejtat demokratike të lirisë së tubimit dhe lirisë së shprehjes. Sipas tyre dhuna nuk është kurrë një mjet i pranueshëm në politikë.

Reagimi i PPE

Si PPE ne kemi mbrojtur gjithmonë të drejtat demokratike të lirisë së tubimit dhe lirisë së shprehjes. Çdo sulm kundër çdo demonstruesi paqësor duhet të dënohet dhe shkeljet të hetohen dhe të ndiqen shpejt nga autoritetet kompetente. Dhuna nuk është kurrë një mjet i pranueshëm në politikë.

About Redaksia

Check Also

Rënia e Veliajt, çfarë do të ndodhë të premten

  ‘Rënia e bashkisë së kryeqytetit, është fitorja vendimtare për krijimin e qeverisë teknike, rikthimin …

Leave a Reply