Spaho: Si Enveri edhe zonja Kim mendon që njerëzit duhet të hanë bar nëse…

Deputeti i PD, Edmond Spaho ka reaguar pas deklaratave të ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, e cila tha se Enver Hoxha është duke u rrotulluar në varr.

Spaho i ka kujtuar ambasadores se sikurse edhe Enveri, edhe zonja Kim mendon që njerëzit duhet të hanë bar nëse guxojnë të mendojnë ndryshe nga ajo.

Gjithashtu Spaho i kujton Kim se me rekomandim të parardhësit të saj shkoi kanabizuesi Tahiri në Zyrën Ovale. Me rekomandim të zonjës Kim shkoi hajduti i votave Ulsiu në Departamentin e Shtetit dhe u prit nga Blinken.

Reagimi i plotë

Enver Hoxha mund te jete duke u rrotulluar ne varr por per arsye te tjera.

Enveri po rrotullohet ne varr pasi mund te kete kuptuar qe ka qene shume dogmatik ne qendrimet e tij.

Sikurse Enveri, edhe Zonja mendon qe njerezit duhet te hane bar nese guxojne te mendojne ndryshe.

Disa njerez edhe nese jane pjese e te keqes, ekziston mundesia te konsiderohen te virtutshem dhe tu hapen portat per me lart.

Me rekomandim, kanabizuesiTahiri shkoi ne Zyren Ovale. Me rekomandim, hajduti i votave Ulsiu shkoi tek Blinken ne Departamentin e Shtetit.

PD zyrtarisht konsiderohet e financuar nga Rusia dhe e shpallur Non Grata (PD e Berishes jo ajo e Alibashes) por Bashes qe mori rublat i jepet vize qe te shkoje ne Amerike dhe te takoje OJQ-te e Sorosit.

Le pastaj sa shume e duan Edin, kanakarin e Enverit, si ja mbyllin zullumet dhe i japin dore qe tja kaloje edhe Enverit ne poshterimin e ketij populli dhe zbrazjen e vendit.

Ajo qe Enveri nuk e priste ishte kur lexoi qe Olta paska filluar procedurat per shkarkimin e Ambasadorit Amerikan ne Tirane. Une vetem i shanja amerikanet, tha me vehte, kelyshet e mi paskan filluar ti shkarkojne.

Ec pastaj e mos u rrotullo ne varr.

About Redaksia

Check Also

Durimi ka një kufi, le të lëshojmë përpara zemërimin e ligjshëm për shpëtimin e Tiranës!

Lideri i opozitës, Sali Berisha, iu drejtua qytetarëve për të lëshuar përpara atë që e …

Leave a Reply