Këshilli Kombëtar i FRPDSH zgjedh strukturat drejtuese

Këshilli Kombëtar i FRPDSH ka zgjedhur strukturat drejtuese të saj me parim një anëtar një votë. Forumi pasi ka zhvilluar më parë garën për kryetar të saj sot ka konsoliduar të gjithë kupolën drejtuese që do ta udhëheqë për katër vitet në vazhdim.

Ajo që bie në sy është se pjesë e drejtimit janë zgjedhur Glauk Olldashi dhe djali i të ndjerit Sokol Olldashi dhe vajza e Bujar Nishanit.

Njoftimi

Këshilli Kombëtar i FRPDSH zgjedh strukturat drejtuese të saj.

DEKLARATË E ANËTARIT TË KOMISIONIT TË NUMËRIMIT NË FRPD, KEVIN GOLJA

Përshëndetje,

Jam Kevin Golja, anëtar i Komisionit të Numërimit të zgjedhjeve për Kryesinë, n/Kryetarët dhe Sekretariatet e Forumit Rinor të Partisë Demokratike të Shqipërisë!

Pasi u arrit me sukses Konstituimi i Këshillit Kombëtar të FRPDSH-së, anëtarët e Këshillit votuan dje në 15 Dhjetor 2022 për këto organe drejtuese.

Duam t’ju bëjmë me dije si më poshtë:

  Sekretar i Përgjithshëm

Fatjon Bathorja

Nënkryetar

Armend Musaj

Arvit Bushati

Glauk Olldashi

Sara Bodo

Kryetar i Këshillit Kombëtar

Nikolin Çali

Anëtarë Kryesie

Ajshe Isha

Alesia Balliu

Ardit Bënja

Arnold Lleshaj

Dorel Memoçi

Emiljano Dervishi

Erion Prenga

Eva Metaj

Fiona Nishani

Florian Uldedaj

Jonuz Llukaj

Klarisa Rexhvelaj

Klaus Shaqiri

Klea Vukaj

Meriglen Kurtbalaj

Mirjan Nela

Rudi Bishqemi

Sevalgon Berisha

Valbona Mhilli

Yllhan Hoxhaj

Sekretar Organizativ

Xhuljan Guçe

Sekretar i Burimeve Njerëzore dhe Aktiviteteve

Endrit Memia

Sekretar për Inovacionin

Saimir Tahiraj

Sekretar për Politikat e Arsimit

Eljon Mulgeci

Sekretar për Infrastrukturën

Pejan Krasniqi

Sekretar për Sipërmarrjen dhe Start Up

Andi Muhametaj

Sekretar për Ekonominë

Anxhelo Karalliu

Sekretar për Çështjet Zgjedhore

Endris Tërbuni

Sekretar për Marrëdhënie me Publikun

Erblin Jaku

Sekretar për Studentët

Andriel Pollo

Sekretar për Gjimnazet

Noemi Haxhiraj

Sekretar për Integrimin Europian

Omer Basha

Sekretar për të përndjekurit politik

Bruno Saliaj

Sekretar për Mjedisin

Dorian Beqiri

Sekretar për Kauzat Civile

Arion Kuçuku

Sekretar për Organizatat Partnere

Mateo Topuzi

Sekretar për diasporën dhe “Brain Gain”

Daniel Nikolla

Sekretar për të Drejtat e Njeriut

Arbër Kola

Sekretar për Turizmin

Andi Kaba

Sekretar për Sportet

Edison Gjoni

Kryetar i Komisionit të Apelit

Irakli Pina

Anëtarë të Komisionit të Apelit

Harli Tahiri

Ederjon Ibro

 

About Redaksia

Check Also

Rënia e Veliajt, çfarë do të ndodhë të premten

  ‘Rënia e bashkisë së kryeqytetit, është fitorja vendimtare për krijimin e qeverisë teknike, rikthimin …

Leave a Reply