9 roje shqërojnë Veliajn nga Bashkia tek Teatri, nga se ka frikë kukulla e Ramës?

Nisja e punës për Teatrin e ri Kombëtar është pritur me protestë para sheshit të ndërtimit. Edhe pse kishte më shumë prezencë të policisë se të mbështetësve të aleancës.

Në kushte rrethimi jo vetëm me efektivë por edhe një numër të lartë mbrojtësisht mbërriti edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës ndaj të cilit u hodhën edhe akuza. Plot 9 roje kanë shoqëruar Veliajn për 50 metra rugë nga Bashkia tek ish-Teatri.

Krahasim për projektin ai bëri me stadiumin kombëtar.

“Por kjo vjen edhe për faktin se unë ia kisha shpallur luftën që nga viti 1998. Vetvetiu u krijua një instikt vetmbrojtjeje me idenë se mbase kjo ishte një grackë e madhe dhe zgjigjet ai misteri i madh: Ka kullë, s’ka kullë në teatër,” tha ai.

Duke e cilësuar si vepër të domosdoshme përballë mediave shigjetoi Veliajn për vijimin e punimeve.
“Po tani mund të them se çfarë nuk ecën, e keni me lali Erin, unë e mbarova punën time. Faleminderit,” tha ai.

About Redaksia

Check Also

Në dreq Ambasadorë memecë ndaj hajdutërisë mafioze

Ne dreq Ambasadoret memecë ndaj hajdurise mafioze te pandeshkuar te Rames e Veliajt dhe llafane …

Leave a Reply