Berisha: Rama po mban peng rezolutën e opozitës për të dënuar gjenocidin serb në Kosovë

Kryetari i PD, Sali Berisha tha gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar se, Edi Rama po mban peng rezolutën e opozitës për të dënuar gjenocidin serb në Kosovë.

“Prej 4 muajsh, deputetët tanë kanë depozituar rezolutën për të dënuar gjenocidin serb në Kosovë.

Në kundërshtim me Kushtetutën, Edi Rama urdhëron injorimin e të drejtave kushtetuese dhe ligjore të deputetit.

Rezoluta për dënimin e gjenocidit serb, nuk paraqitet në seancë.
Ne duhet të jemi aty për të mbrojtur në mënyrën më të vendosur, të drejtat tona”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Në dreq Ambasadorë memecë ndaj hajdutërisë mafioze

Ne dreq Ambasadoret memecë ndaj hajdurise mafioze te pandeshkuar te Rames e Veliajt dhe llafane …

Leave a Reply