Bylykbashi: Ja pse Ardian Dvorani s’mund të jetë pjesë e ‘Kushtetueses’!

Seanca plenare e Kuvendit ka nisur me debate për kandidatin e Gjykatës Kushtetuese Ardian Dvoranit. Nënkryetari i PD, Oerd Bylykbashi tha se Dvorani nuk mund të jetë pjesë e Gjykatës Kushtetuese.

Bylykbashi tha se Dvorani i ka shërbyer regjimit komunist duke dënuar shqiptarët që kërkonin liri dhe demokraci.

“Nuk mund të jetë në Gjykatë ai që e ka filluar karrierën duke dhunuar dhe kërkuar ndëshkimin e atyre që kërkonin liri dhe demokraci”, tha Bylykbashi.

About Redaksia

Check Also

Begaj dhe Balla sajojnë vizita shtetërore në Gjermani, dy bileta për Hamburg

Golat e kombëtares këtë europian në Gjermani janë nga ato ngjarje që kur të kujtohen …

Leave a Reply