Nga vizita historike e Presidentit Bush, deri te shpallja e Pavarësisë së Kosovës, Berisha publikon videon

Kryetari i PD dhe ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka përshëndetur ndjekësit e tij në këtë 15 vjetor të krijimit të shtetit të Kosovës me një video me momentet festive nga shpallja e Pavarësisë.

Në videon e postuar në Facebook, Berisha ka nxjerrë momentet kur ish-Presidenti i ShBA-së Xhorxh Bush vizitoi Shqipërinë dhe vendosi që Kosova do të ishte e pavarur, si dhe momentet gjatë shpalljes së Pavarësisë.

“Mirëmëngjes miq, ju përshëndes me këtë video festive! #sb, shkruan Berisha.

About Redaksia

Check Also

Këlliçi: 7 raste konkrete se ku fshihen paratë publike të vjedhura të inceneratorit fantazmë të Tiranës

DEKLARATË PËR MEDIA ANËTARI I KRYESISË NË PD, BELIND KËLLIÇI Të nderuar qytetarë, Jam sot …

Leave a Reply