Bordi i ushqimeve ra, ndërsa qeveria mban bordin e hajdutëve të naftës!

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar me një postim në llogarinë e tij Facebook pas vendimit nga Gjykata Kushtetuese ku rrëzoi bordin e ushqimeve. Vasili ka akuzuar deputetet e rilindjes që votuan paturpësisht ngritjen e këtij bordi që ka vjedhur xhepat e qytetarëve.

Postimi i Vasilit

Faqja e zeze e deputeteve rilindas, qe votuan vjedhjen e popullit!!

Ligji per Bordin e ushqimeve i votuar paturpesisht nga deputetet e rilindjes u rrezua nga Gjykata Kushtetuese.

Bordi i ushqimeve ra, ndersa qeveria mban Bordin e Hajduteve te Naftes!

Kam thene qindra here qe Bordet e cmimeve jane Borde Hajdutesh.

Gjykata Kushtetuese rrezoi sot Bordin qe vendoste cmimin e ushqimeve dhe ligjin qe batakcinjte ne Parlament e miratuan me kartonat e rilindjes.

Faqe e zeze per deputetet, qe e votuan ligjin per te vjedhur popullin

Bordi i Hajduteve te çmimit te Naftes vazhdon te vjedhe.

Si nuk kane turp hajdutet e qeverise dhe vazhdojne ta mbajne.

Binduni perfundimisht qe deputetet e rilindjes ne Parlament jane vetem noterizues te hajduterise se qeverise, qe ju hedh edhe ketyre deputeteve nga nje cope qe te votojne si budallenj te dobishem.

About Redaksia

Check Also

Foto/ Hajduti i tokave dhe fondeve publike!

Qytetarët e Tiranës dolën sërish sot për të protestuar përpara Bashkisë së Tiranës. Këtë herë, …

Leave a Reply