Enkeleidi: Reflektoj çdo mëngjes

Enkelejd Alibeaj ishte sot në Korçë, ku u prezantua mjeku, Gjergji Gjata si kandidat i PD për bashkinë e Korçës.

Gjatë fjalës së tij ai foli për një gropë të madhe brenda PD, për faje e për mëkate. Por a ndihet Alibeaj fajtor, a e ndieni veten fajtor sadopak, mëkatar, në krijimin e kësaj grope brenda PD?

Enkelejd Alibeaj u përgjigj në këtë mënyrë: Aspak. Unë e kam kundërshtuar Berishën edhe kur kam qenë pjesë e qeverisë së tij. Reflektoj çdo mëngjes për këtë dhe jo. Të falënderoj për pyetjen se me duhet te te them JO, nuk ndihem fajtor për atë gropë. Ti thua grope, ajo është distancim nga e kaluara. Kam thënë edhe më parë, PD është me e madhe se interesat e dikujt, e një personi të caktuar, kushdo qoftë ai.

 

About Redaksia

Check Also

Berisha publikon të dhënat: Ja sa herë e ka kaluar kufirin Olsi Rama me makinën e drogës!

Kreu i opozitës, Sali Berisha në fjalën e tij para mbështetësve në tubimin në “Rrugën …

Leave a Reply