Berisha: Banorët denoncojnë Ymer Çorapen se kërkon t’u marrë ujin për biznesin e tij (Video)

Për interesat e veta financiare dhe zhvillimin e biznesit të tij, një gazetar –mercenar i Edi Ramës nuk e ka problem t’i fusë në konflikt dhe bashkëfshatarët e tij në Tepelenë. Fjala është për Mero Bazen, njëherësh biznesmen, që ka ndezur gjakrat e banorëve të Peshtanit dhe të Mezhgoranit sepse kërkon t’u marrë ujin.

Kryetari i PD, Sali Berisha, e ka denoncuar me video, grindjen e fortë që ka shpërthyer midis një firme që do të kryejë punimet dhe banorëve të Mezhgoranit, që s’e lejojnë t’ua grabisë ujin.

Postimi i kreut të PD, Berisha

Stop terrorit policesk ndaj banorëve të Mezhgoranit.

Banorët denoncojnë Ymer Çorapen se kërkon t’u marrë ujin për biznesin e tij. Për lëpirjet e tij ndaj Edit, ky i fundit mobilizon narkobanditë, kundër banorëve. Dënoj me ashpërsinë më të madhe, dhunën Rama-Baze ndaj banorëve dhe mbështes fuqimisht protestën e tyre të ligjshme.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Doktor, një qytetar nga fshati Mezhgoran më dërgoi një denoncim që bën fjalë për përpjekjet e marrjes së ujit të fshatit (për të cilin ata denoncojnë se bëhet fjalë që në këtë aferë është edhe Meri Baze, i cili ka fshatin e tij përballë Mezhgoranit dhe se ç’bën një biznes atje. Kjo dëgjohet edhe në këtë video të përmendet nga banorët.

About Redaksia

Check Also

Lubonja shpërthen kundër Soros, reagimi…

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin Open, duke folur për Samitin për Rajonin të …

Leave a Reply