Rama në vrasjen e 22 vjeçares nga Kenia, pse e fshehu

Vrasja dhe ri-vrasja e 22 vjeçares nga Kenia Joy Aoko janë krime qeveritare!

Deklaratë e Partisë Demokratike

Nga 13 gushti 2022, dita kur 22 vjecarja Joy Aoko u gjend e masakruar, deri më 13 shkurt 2023, ditën që vdiq në vendin e saj në Kenia, kriminelë në qeverinë shqiptare me në krye Krim-ministrin bënë gjithçka për të fshehur vrasjen, për të bllokuar hetimet, prishur provat dhe mbrojtur vrasësin duke vrarë për së dyti vajzen 22 vjeçare.

Partia Demokratike dënon me forcën më të madhe masakrimin e 22 vjeçares Joy Aoko, bllokimin më pas të hetimeve dhe fshehjen e vrasësit nga qeveria e Krim-ministrit Edi Rama si një qëndrim shtazëror e racist ekstrem, dhe garanton se për këtë akt, ora e drejtësisë do të vijë dhe ata do të marrin ndëshkimin e merituar. #sb

About Redaksia

Check Also

Berisha: Garantoj çdo prind se do të paguhet për çdo fëmijë në mënyrë që të mos u mungojë më asnjë vakt

Lideri i opozitës, Sali Berisha ka premtuar se me ardhjen në pushtet të Partisë Demokratike, …

Leave a Reply