Nuk mund ta gdhendësh drurin e kalbur, Edi Rama!

Nga Luçiano BOÇI

Administrata jote ka kohë që është zhbërë. Cilësisht ajo ka mbaruar. Ti vrave çdo zë që flet me arsye dhe fike çdo shpresë për një Shqipëri normale.

E vodhe, e mashtrove, përbuze të pafuqishmit, poshtërove dinjitarët, pështyve mbi emrin e një kombi dhe u krenove me kalbësirën e shtetit që ke bërë.

Lidershipi yt mban era kërmë. Guximi yt bredh me pampers prej javësh. Dhe dinjiteti yt institucional ka të ngulur në brinjë thikat e akuzave të Charles McGonigal.

Ti nuk mund ta gdhendësh drurin e kalbur, Edi Rama! Ky është një proverb afrikan që të rri shumë mirë.

About Redaksia

Check Also

“Shpetoni ushtarin Dumani”!

Nga Iva V.GRILLO Pas te ashtuquajturit “raportim” qe kreu i SPAK, Dumani, beri ne Parlamentin …

Leave a Reply