Sot Celibashi u soll si Rama…

Nga Edi PALOKA

Sot Celibashi u soll si Rama… jo pse “njohu” L.B si kryetar po se me nje deshire perverse , po kerkon ta poshteroje deri ne fund.

Rama , si pervers qe eshte, ka gjithmone deshire qe ata qe ka blere apo i mban peng ne cfardo lloj menyre, ti poshteroje publikisht.

Kete beri sot dhe Celibashi; i kerkoi L.B se dorehequr prej nje viti qe te firmos si kryetar partie. Per ti shpetuar ketij poshterimi ( jo se poshterimin e ka problem), L.B arriti edhe te fallsifikoje nje palo “autorizim” te cilit i vuri nje date perpara dites qe ai kishte shpallur doreheqjen. Po pikerisht kete nuk ja lejoi Celibashi dhe i kerkoi qe te veteposhterohet deri ne fund.

Qe L.B do firmose, nuk ka njeri dyshime se kur je peng , keshtu te ndodh, nuk te lene as te ikesh pa ju sherbyer deri ne fund. Keshtu qe sic do thonte pengmarresi i tij ne kete rast; “L.B do firmosi “si Çeço” se ashtu i duhet Rames.

Sa per faktin qe vazhdon te shkelet ligji, procedurat, afatet ligjore ( 6 marsi ishte dita e fundit e dorezimit te dokumentacionit) e me e rendesishmja dhe Kushtetuta, per kete nuk pyet me njeri ne guvernen e perbashket Rama-Kim-McGonigal.

P.S

Se ç’eshte dhe njeri qe “ndjehet kryetar” po ati nuk ja …askush!

About Redaksia

Check Also

Rasti Beleri tregon fytyrën e vërtetë të sistemit të drejtësisë shqiptare!

Nga Genc GJOKUTAJ Për t’u betuar si i zgjedhur nga shqiptaret në krye të Bashkisë …

Leave a Reply