Thirrja e Lubonjës: Ka ardhur koha që edhe shqiptarët të bashkohen kundër partisë-shtet

Shkrimtari dhe publicisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Open” në News24, ka deklaruar se vendi ndodhet përballë një rreziku të madh të një partie shtet dhe për këtë fakt të gjitha partitë opozitare duhet të ishin bërë bashkë në një koalicion, të mëdha e të vogla. Duke komentuar kërkesën e dorëzuar mbrëmjen e sotme në KQZ për krimin e një koalicioni mes Berishës e Metës, Lubonja tha se është një formulë që bashkon goxha nga ana e opozitës përballë mazhorancës në zgjedhjet e 14 majit.

Duhet të ishin bërë të gjithë bashkë sepse nuk bëhet fjalë për katet e ndërtesës, por për themelet. Sa është kjo ndërgjegje dhe sa nuk është, unë mendoj që nuk është aq sa duhet. Ka ardhur koha që edhe shqiptarët të bashkohen. Formula që anë gjetur për koalicion bashkon goxha, do të ishte më mirë të ishte njohur PD nga KQZ.

About Redaksia

Check Also

Shfokusimi nga inceneratorët, shërbimi më i mirë që mund t’i bësh Ramës dhe Veliajt

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi reagoi duke thënë se nuk duhet shfokusuar vëmendja …

Leave a Reply