Këlliçi nxjerr dokumentet: Ja si Erion Veliaj paguan Carlo Bollinon e Report TV

Kandidati i opozitës për Tiranë, Belind Këlliçi ka publikuar sot dokumente që faktojnë se, si inceneratorin i Tiranës ka paguar Carlo Bollinon, gjatë fushatës së vitit 2021.

Në dokumentet që ka publikuar Belind Këlliçi, shkruhet se Bollino kërkon para shtesë për shkak të fushatës.

Në dokumentin e datës 17 prill 2021 shkruhet: Po ju nis faturën e Report, se ka ndryshim mesa më tha Matilda që kanë kërkuar buxhet shtesë me rastin e fushatës.

Lutemi për konfirmim,

Faleminderit

Dhe më pas nuk voton përgjigja e Zotos ku shkruan veç: Po.

Sipas Belind Këlliçit, kjo është prova që Erion Veliaj paguan Carlo Bollinon.

About Redaksia

Check Also

Një kamarier mbeti i vrarë ndërsa punonte për bukën e gojës në vendin ku Kryeministri thotë; le të hanë kokat

Ishte vetëm 37 vjec dhe punonte për bukën e gojës si kamrier, por mbrëmë ka …

Leave a Reply