Dikush që shemb Teatrin Kombëtar është i gatshëm të shembë gjithçka

Nga Adriana KALAJA

Ku janë ato “opozitarët” që qeshnin dhe ironizonin kur deklaroja se modeli mafioz Rama – Veliaj shembet vetëm me TRITOL?

Bashkë me të, edhe borderotë e shoqërisë civilë dhe analistëve të paneleve dhe jo vetëm.

Ju që besoni te ky model opozite dhe shoqërie civile pritini te dera e shtëpisë dhe pijini lëngun çertifikatave të pronësisë.

Për të mos folur për identitetin, historinë dhe trashëgiminë kulturore të Tiranës e mbarë Shqipërisë.

Dikush që shemb Teatrin Kombëtar është i gatshëm të shemb gjithshka.

Dhe kështu ndodhi

Ciu shoqëria civile.

Ciu analistët.

Ciu Griselda Blanco.

Kut thashë se Tirana shpëtohet me TRITOL u “zgjuan nga gjumi” këta që ciu ciu mē 17 maj 2020.

Edhe Sudet e Zvarranikët e Lulzimit ashtu si Eskortat e Kimit.

Kishin hallin e borderove të tyre jo të kullave.

Nejse.

Koha më dha të drejtë.

Si gjithmonë.

Dëgjohemi së shpejti.

Mbase më 17 maj.

Jo për gjë por është edhe dita simbol e Merimangës së Zezë, alias Yuri Kim.

About Redaksia

Check Also

Paradoksi i mbajtjes mbyllur të Urës së Ibrit në çerekun e shekullit XXI!

Nga Enver BYTYÇI Që kur është krijuar bota njerëzore i ka shpikur dhe përdorur urat për …

Leave a Reply