Këlliçi: Veliaj mori zjarrfikësit në orarin e punës për miting elektoral

Kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi tha gjatë intervistës në RTV Ora se Erjon Velia në 6 vitet e fundit ka mbledhur rreth 764 milionë euro nga taksat e qytetarfëve dhe shumicën e tyre i ka shpërdoruar për luks, paga apo dhe fushatë elektorale. Si shembull ai solli në vëmendje eventin elektoral të organizuar dje nga Veliaj në ambientet e amfiteatrit të liqenit, ku Policët Bashkiakë dhe zjarrëfikësit e qytetit ishin thirrur për të duartrokitur kryetarin e Bashkisë.

“764 milionë euro ka mbledhur Bashkia e Tiranës në këto 6 vjet. Nga këto me të dhënat e vetë Bashkisë së Tiranë, 440 milionë euro ose 57% kanë shkuar për luks, për qejfe dhe për paga. Pra Bashkia e Tiranës paguan çdo ditë 178 milionë lekë për paga të pujnonjësve që të bëjnë fushatë. Sot e keni parë që ka pasur një aktivitet në mëngjes Kryetari i Bashkisë së Tiranës. E ka pasur me zjarrëfikësit dhe me policinë bashkiake në orar të punës. E dini ju që sot po të binte një zjarr në qytet qytetarët rrezikoheshin se zjarrëfikësit ishin thirrur për të duartrokitur Kryetarin e Bashkisë”, tha Këlliçi.

About Redaksia

Check Also

Korreshi: Gazeta e Meros ngatërron qëllimisht opinionin publik për të justifikuar vdekjen e dy qytetarëve të pafajshëm

Deputeti i PD, Saimir Korreshi ka reaguar pas lajmeve të rreme që ka publikuar mediat …

Leave a Reply