Enrique arrin në Londër, gati të marrë drejtimin e Chelsea

Luis Enrique ka arritur sot në Londër për të diskutuar me Chelsean. Trajneri spanjoll është njëri prej kandidatëve për të marrë në dorë ekipin londinez.

Ish-trajneri i Romës dhe i Barcelonës, i cili së fundmi u largua nga Kombëtarja e Spanjës, është i interesuar për ta provuar një eksperiencë të re në Premierligë, njofton gazetari sportiv italian, Fabrizio Romano.

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe i Real Madridit është i vendosur 100 për qind që ta marrë menaxhimin e “Blues”, të cilët së fundmi u ndanë me trajnerin Graham Potter.

Një tjetër kandidat për klubin nga “Stamford Bridge” është edhe Mauricio Pochettino, por me gjasë në bankinën e të kaltërve do të ulet pikërisht Luis Enrique.

Chelsea ishte klubi më aktiv në afatin kalimtar të janarit, por rezultatet e këtij ekipi ishin dëshpëruese në këtë edicion.

About Redaksia

Check Also

Përplasja Bellingham-Southgate në finalen e Europianit, zbulohen prapaskenat

Garet Sauthgejt ka treguar se i beson verbërisht disa futbollistëve edhe kur ata janë jashtë …

Leave a Reply