Kënga e Renis Gjokës dhe Eugent Bushpepës në hapjen e fushatës të koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ ka prezantuar në hapje të fushatës elektorale ditën e sotme këngën e saj. Për këtë këngë kanë bashkëpunuar dy artistët Renis Gjoka dhe Eugent Bushpepa, të cilët me këngën e tyre kanë dhënë mesazhe shprese për vendin.

Teksti i këngës

Mos prit aspak
hidh, një hap
Ne u bëmë shumë
Bashke fitojme
Koken lart burrat e dheut
Dhe ju gra veshur me diell
Ref
Çdo fjale humbet kuptimin
Kur s’ke, zo me fol
Nje dite, me shume duro
Dhe guxo, ti shpreso
RE-ZI-STOOOO
Sot je Zot
S’ka me lot
Ky brez i ri
Pret nga ti
Mijera duar behen zemra
Mijera zemra behen nje
Ref
Çdo fjale humbet kuptimin
Kur s’ke, zo me fol
Nje dite, me shume duro
Dhe guxo, ti shpreso
RE-ZI-STOOOO
Ndryshim ndryshim, therret kjo toke
Ata qe iken, s’kthehen dot
Ata qe rrijne, zgjedhje skane
Te gjitha endrrat, keta ja vrane
Mos guxo, te me shash
Çdo mekat me sy e pashe
Me s’duroj, me s’pranoj
Emrin tim mos e zej ne goje
REZISTOJ
Çdo fjale humbet kuptimin
Kur s’ke, zo me fol
Nje dite, me shume duro
Dhe guxo, ti shpreso
RE-ZI-STOOOO

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply