Gjykata e Arbitrazhit 20 dosje në shqyrtim, Berisha: Shqipëria mund të paguaj 1.6 miliard euro gjoba

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në llogarinë e tij në Facebook pas gjobës që Gjykata e Arbitrazhit i ka vënë shtetit shqiptar për çështjen Becchetti.

Lideri demokrat është shprehur se gjoba 110 milionë euro nuk është asgjë në krahasim me 20  dosjet që janë në shqyrtim dhe të cilat mund të sjellin një dëm 1.6 miliard euro, e barasvlefshme me rrogat e dy viteve në Shqipëri

Postimi i Berishës:

110 milionë euro njëra nga gjobat e Edi Ramës për shqiptarët.

Në gjykatë ndërkombëtare presin vendimin edhe 20 dosje me të cilat gjoba do arrijë minimalisht 1,6 miliardë euro, apo baras me rrogat e dy viteve në Shqipëri. sb

About Redaksia

Check Also

Partia e Lirisë në kurthet e Sigurimit të Shtetit, sot, SPAK

“RD” Nuk ëstë hera e parë që mes Metës dhe Kryemadhit ka debate politike. Kur …

Leave a Reply