Kush është Pëllumb Gjoka, krimineli dhe trafikanti që mori peng zgjedhjet në Velipojë

Kush është Pëllumb Gjoka, krimineli dhe trafikanti që mori peng zgjedhjet në Velipojë

Pëllumb Gjoka një emër i botës së krimit dhe i joshur nga Rama për tu bërë investitor strategjik është personi që ka marrë peng zgjedjet në zonën e Velipojës me bandën e tij të krimit.

Ai është denoncuar sot nga Kryetari i opozitës, Sali Berisha, ndërsa më herët është publikuar një kronologji e jetës së tij prej krimineli.

Denonocimi

Pëllumb Gjoka, përveçse trafikant kryesor është dhe vrasës.
Shtetasi Pellumb Gjoka ka kryer një vrasje dhe një plagosje në vitin 1998 në Velipojë.
Përsoni i vrare quhet Gjon.
Ky shtetas perveç se narkotrafikant është dhe vrasës i cili nuk ka bërë as dhe një ditë burg.
Dosja e tij është mbyllur nga gjykatësi i lidhur me krimin dhe bandat Dritan Hallunaj një njeri që ka kaluar vetingun pa i hyrë ferra në këmbë
Ju lutem Z.Berisha ta denonconi këtë të pashembullt që ky Gjygjtar Dritan Hallunaj i ka mbyllur Pellumb Gjokës dosjen për vrasje dhe plagosje
Pellumb Gjoka s’ka bërë asnjë ditë burg edhe mund ta verifikoni.
Gjithashtu thuhet se Pllumb Gjoka ka paguar 1 milion euro për vetingun e Dritan Hallunajt
Përveç këtyre Dritan Hallunaj është gjykatësi qe ka liruar në sallën e gjyqit Arben Frrokun vrasësin e kamisarit të policisë Lame dhe për këtë e ka denoncuar edhe Partia Demokratike
Ky rast z.Berisha do vertetonte që KPK është asgjë tjetër vetëm një mjet që Edi Rama të kapë drejtësinë duke lënë në sistem vetëm njerëzit e vet të lidhur me bandat dhe që i sherbejnë atyre
Z.Basha denoncoi qartazi se si Edi Rama është një frekuentues i rregullt i lokaleve të Pëllumb Gjokës dhe se si Pëllumb Gjoka mbledh vota për të dhe i shërben.
Ndaj edhe gjyjgtari Dritan Hallunaj e kaloi vetingun pasi pagoi Për këtë 1 milion euro vrasësi dhe trafikanti Pellumb Gjoka”

About Redaksia

Check Also

Lubonja shpërthen kundër Soros, reagimi…

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin Open, duke folur për Samitin për Rajonin të …

Leave a Reply