Masakër me numërimin e votave në Lezhë

Pas Shkodrës, bashkëpunimi për blerjen e votave mes Edi Ramës dhe Tom Doshit në veri të vendit ka bërë që partia e këtij të fundit të renditet e dyta për numrin e këshilltarëve bashkiakë në Lezhë.

Në përfundim të numërimit të 126 kutive, Partia Socialiste ka marrë shumicën në këtë këshill, ndonëse për një kohë të gjatë më shumë vota kishte mbledhur Partia Socialdemokrate e Tom Doshit.

Dalja në fund e PS-së para, ndërkohë që kryesonte PSD-ja gjatë shumicës së kohës, nënkupton rregullimin e mandateve në tavolinat e numërimit nga komisionerët e të dyja palëve.

Socialistët do të kenë 9 këshilltarë, PSD-ja 7, ndërsa “Bashkë Fitojmë” 6 këshilltarë.

EMRAT

PS, 9 këshilltarë

Regjina Tom Sokolaj

Dod Llesh Jaku

Jorida Aleksandër Mikaj

Ndue Prend Luli

Drimona Andi Marku

Erin Ndrec Ndreca

Rajmonda Aleksander Prendaj

Klejvi Petrit Hoxhiqi

Elsa Gjergj Gazulli

PSD, 7 këshilltarë

Aris Mehmet Mema

Xhovana Gjovalin Gjokhilaj

Edlir Gezim Reçi

Miranda Zef Dodaj

Marko Ndue Jaku

Justina Leonat Gjushi

Klevis Martin Bezhi

“Bashkë Fitojmë”, 6 këshilltarë

Kristian Pashk Gjidodaj

Flutura Abaz Gjoni

Pjetër Ndue Tushaj

Fjorixhena Pjetër Zefi

Alfons Gjin Trashaj

Donika Ded Haxhia

PD, 2 këshilltarë

Alfrida Nik Marku

Rrok Lazer Marku

PR, 2 këshilltarë

Aleksander Leonard Mekaj

Alesia Besnik Lleshi

PAA, 1 këshilltar

Tonin Pashko Jaku

PLL, 1 këshilltar

Emanuel Ndue Përjaku

PDS, 1 këshilltar

Agostin Pashk Marku

About Redaksia

Check Also

Greqia pubikon skandalin: Gjyqtarja Irena Gjoka e dënuar në Greqi për falsifikim dokumentesh

Shkrimi i plotë i gazetës më të madhwe greke, “Ta Nea” Gjyqi i kryebashkiakut të …

Leave a Reply