Video/ Berisha: Luftë me zjarrin si në mesjetë, aeroplani për ndenjëset e Ramës!

Kryetari i PD, Sali Berisha ke ka denoncuar kushtet mesjetare në të cilat qeveria ka lënë zjarrfikësit në luftën e tyre me flakët që kanë prekur disa zona të vendit në këto ditë të nxehta vere.

Në postimin e tij në Facebook, Berisha ka postuar një video e cila tregon policët të cilët mundohen të fikin zjarrin me degë pemësh.

“Luftë me zjarrin si në mesjetë! Zjarrëfikset në tako! Aeroplani (Ismaili) është per ndenjëset e Ramës! Turp dhe krim!”, shkruan Berisha.

About Redaksia

Check Also

Vendimi dhe firma që çon Ramën në burg

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, ëngjëll Agaçi ishte në SPAK këtë të premte, …

Leave a Reply