Korrupsioni me tenderat, mbyllen hetimet për ish-kryebashkiakun e PS dhe 10 ish-zyrtarë

SPAK përfundon hetimet për ish-kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla dhe 10 ish-zyrtare të tjerë të bashkisë dhe biznesmenë.

Alla është marrë i pandehur për shkelje të barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre. Bëhet fjalë për tenderin për reabilitimin e rrjetit të ujësjellësit në një nga lagjet në Bulqizë.

About Redaksia

Check Also

Begaj dhe Balla sajojnë vizita shtetërore në Gjermani, dy bileta për Hamburg

Golat e kombëtares këtë europian në Gjermani janë nga ato ngjarje që kur të kujtohen …

Leave a Reply