Nis aplikimi për lotarinë amerikane, udhëzimi i Ambasadës

Sot, duke filluar nga ora 18:00 deri në datën 7 nëntor, do të keni mundësi të aplikoni Lotarinë Amerikane.

Ambasada e SHBA në Shqipëri, përmes një postimi në Facebook, ka dhënë udhëzimet e saj sesi ta aplikoni dhe ku duhet të tregoni kujdes.

Postimi i Ambasadës së SHBA:

Regjistrimi për Programin e Lotarisë Amerikane (DV-2025) hapet sot (më 4 tetor) dhe do mbyllet të martën, më 7 nëntor, 2023. Për më shumë informacion, klikoni: https://bit.ly/3PKA61Y.

Ju lutemi, vini re: dvprogram.state.gov është mënyra E VETME për të dorëzuar aplikimin tuaj. Sigurohuni të lexoni udhëzimet e programit dhe udhëzuesin për mashtrimet në: travel.state.gov/dv.

About Redaksia

Check Also

Alizoti: Ministri i Brendshëm ka frikë të përmendë emrat e banditëve të zonës ku është zgjedhur

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti ka folur për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me eksponentë …

Leave a Reply