Deklarata skandaloze e Ramës për “Financial Times”: Kosova, toka e askujt

Bledin KOKA

Ne nje deklarate per Financial Time, jo Aleksander Vucic, por Edi Rama- Kryeminister i Shqiperise ka leshuar deklaraten me skandaloze kunder perpjekjes se Kosoves per sundimin e ligjit ne te gjithe territorin! “Kosova eshte nje pike e nxehte, prej vitesh eshte shendrruar ne token e askujt ku zhvillohen te gjitha llojet krimeve te kombinuara me nacionalizem. Kufiri mes krimit dhe politikes eshte mjegullt”! Tmerr!

Kjo eshte thika me e helmet qe nje Kryeminister i Shqiperise ka ngulur ne kurrizin e Kosoves e cila shkon ne linje me deklaraten e Fatos Nanos ne 2003-shin kur deklaronte se “qendra e Kosoves eshte ne Beograd”! Edi Rama, kryeministri i nje vendi ku policia eshte bere argate e bandave kriminale dhe gjysmen e territorit e ka nen diktatin e plantacioneve te hashashit, merr guximin te zhbeje perpjekjet e Policise se Kosoves per te vendosur ligjin edhe ne veriun e saj deri dje ne dikatin e bandave te Radojcicit e Veselinovicit! Kjo lufte ne Kosove ka dhe heroin e vet Afrim Bunjaku, ndersa ne Shqiperi kalon me sukses nga deshtimi ne deshtim!

p.s…Edi Rama nuk eshte me argat i Beogradit, me deklaraten e sotme ai eshte thjeshte qenefi nderkombetar i Aleksande Vucic qe qelb papushim per llogari te Serbise!

About Redaksia

Check Also

Berisha: Sërish ne do rivendosim betejën më të egër kundër korrupsionit, tolerancë zero ndaj tij!

Kryetari i PD, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, ka deklaruar se Partia Demokratike …

Leave a Reply