Kaçaj: Grupet kriminale u frymëzuan nga Rama, atentati tregon se kush po na qeveris sot

Salvador Kaçaj një nga fuksionarët e PD në Lezhë i ftuar në emisionin Task Forcë në SYRI TV me moderatoren Sonila Meço është shprehur se atentati ndaj tij është bërë pas frymëzimit nga Rama ndaj grupeve kriminale. Kaçaj ka theksuar se kjo ngjarje ka treguar ftyrën e vërtetë të bandave që sot drejtojnë shtetin.

“Mendoj se është e rëndësishëm që të përmendim se përpara ngjarjes kryeministri dhe kryetari i PS kishte tre jave rresht që merrej me emrin tim kudo që shkonte dhe ky ishte inspirimi që ai ju dha atyre grupeve.

Unë isha kandidat në primare dhe doktori fitoi me vota dhe isha plotësisht në mbështetje të doktorit ndërkohë që PS nuk bën as zgjedhje dhe asgjë. Guximi i veprimit që ato grupe kriminale bërë janë të Ramës sepse ai është frymëzuesi i tyre.

Rreth pasdites kur po shkoja në qendrën e shtabit të PD në parakaluan disa makina shoferi im bëri një manovër të shpejtë dhe na shpëtoi jetën. Personat e maskuar po na ndiqnin me armë dhe maska ku na kanë ardhur disa km nga pas derisa shkuam të denonconim në polici,por di të them se ai ishte në dijeni të të gjithë situatës sepse në ditën e zgjedhjeve nuk mund të dalësh në rrugë me një makinë pa targa.

Jam krenaria e Lezhës ku jam dhe futbollisti i vetëm që kam luajtur nga ajo zonë me kombëtaren e Shqipërisë dhe jam votuar një herë dukë fituar zgjedhjet. Ndreu në ’96 bënte demokratin e madh në Rrëshen i ka thyer dhëmbët kryetarit të PS për llogari të PD dhe më pas u bë me LSI dhe më pas pasi humbi në Pukë filloi të lëpihej Ramës”, tha Kaçaj.

About Redaksia

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply