Dekonspirohet operacioni policor ndaj trafikantëve të drogës

Mund të cilësohet si një dështim operacioni i sotëm i policisë së Shtetit në bashkëpunim me SPAK, për arrestimin e Gëzim Çelës dhe personave të tjera.

Gjatë një konference për mediat, kryepolici Muhamet Rrumbullaku ka bërë të ditur se në pranga është vënë vetëm shefi i Komisariatit të Laçit, Dritan Metaj, ndërsa tre personat e tjerë drejtues të grupit kriminal, janë në kërkim pasi nuk janë gjetur.

Rrumbullaku tha se, për këta persona është dhënë masa e sigurisë nga Gjykata e Posaçme.

I arrestuar

Dritan Metaj

Në kërkim:

Gëzim Çela

Arben Dalipaj

Roland Muza

About Redaksia

Check Also

Alizoti: Ministri i Brendshëm ka frikë të përmendë emrat e banditëve të zonës ku është zgjedhur

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti ka folur për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me eksponentë …

Leave a Reply