“SIGAL UNIQA Fond Pensioni” dhe “Toyota Shqipëria” në mbështetje të FK Antigonean, ekipi që po lë gjurmë në Sunday League

Në zemër të futbollit shqiptar, diçka vërtetë e veçantë është në zë dhe nuk mund të ishim më të lumtur që jemi pjesë e saj!

“SIGAL UNIQA Fond Pensioni” dhe “Toyota Shqipëria” janë bashkuar për të mbështetur lojtarët pasionantë dhe të vendosur të FK Antigonean, një grup futbolli që po lë gjurmë në Sunday League, organizim i Federatës Shqiptare të Futbollit.

Me një angazhim të përbashkët për të fuqizuar talentin vendas dhe për të nxitur frymën komunitare, ne krenohemi që jemi pas tyre si ata ndjekin ëndrrat e tyre në fushë.

Pse FK Antigonean?

FK Antigonean paraqet më shumë se një ekip futbolli; ai simbolizon vendosmërinë e pacënueshme, bashkimin dhe dashurinë për lojën që tejkalon kufijtë dhe bashkon njerëzit.

Me çdo pas, çdo gol dhe çdo fitore, ata na frymëzojnë të mos dorëzohemi kurrë në aspiratat tona, pavarësisht se sa të mëdha apo të vogla janë.

Ndiqni udhëtimin e tyre, ndani fitoret e tyre dhe le t’i tregojmë botës se si duket pasioni i vërtetë për futbollin.

SIGAL UNIQA Fond Pensioni është fondi më i madh i pensioneve private në Shqipëri dhe pjesë e gjigandit të sigurimeve “SIGAL UNIQA Group Austria”.

Që prej nisjes së aktivitetit të saj, kjo kompani ka qenë gjithmonë një mbështetëse e fortë e Sportit, në disipilina të ndryshme, duke nisur me futbollin, basketbollin, aletikën etj, ndërsa prej më shumë se 7 vitesh, kompania më e madhe e sigurimeve është sponsor zyrtar edhe i Kombëtares Shqiptare të Futbollit.

Përpos kësaj, SIGAL UNIQA mbështet ekipin e SIGAL Prishtina, 13 herë kampione e Superligës së Kosovës dhe fituese e 2 Kupa Ballkanike. Është sponsor zyrtar i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, i Federatës Shqiptare të Baskebollit; sponsor i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe asaj të Basketbollit;

Ndërsa Superliga e femrave në futbollin e Kosovës mban emrin “SIGAL SUPERLIGA E FEMRAVE”; Liga Ballkanike e Basketbollit u riemërua “SIGAL UNIQA Ballkan League” falë bashkëpunimit disa-vjeçar me kompaninë tonë.

Pa harruar edhe investimet e shumta të kësaj kompanie në terrene sportive.

Nën slloganin “jetojmë më mirë së bashku”, grupi SIGAL UNIQA punon çdo ditë të jetë pranë klientëve të tij në veçanti dhe pranë komunitetit në tërësi.

About Redaksia

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply