Berisha: Do ta nxjerrim për zverku Erion Veliajn dhe shoqërimit të tij atje ku e ka vendin

Lideri i opozitës, Sali Berish, u ka bërë thirrje qytetarëve sërish që të bëhen bashkë dhe të martën do të protestojnë kundër Erion Veliajt. Berisha tha se, do nxjerrim për zverku Erion Veliajn! Asgjë nuk do u ndalë ju pa shpartalluar sistemin e vjedhjeve.

“Miqtë e mi, do ta mbyll këtë fjalë me ftesën, që këtë ditë të madhe të betoheni jo e duam Shqipërinë si Europa, por do e bëjmë Shqipërinë si Europa.

Do e bëjmë Shqipërinë si Europa.

Do e bëjmë Shqipërinë si Europa.

Do e bëjmë Shqipërinë si Europa.

Ndaj dhe ditën e martë më europianë se kurrë, më europianë se kurrë drejt përmbysjes së hajdutëve të bashkisë.

Nxjerrjes për zverku të Erion Veliajt dhe shoqërimit të tij atje ku e ka vendin.

Asgjë nuk do u ndalë ju pa thërrmuar, pa shpartalluar sistemin e vjedhjeve të tmerrshme.

Pa përmbysur diktaturën e tmerrshme të bazohet në vjedhjen, vjedhjen, krimin dhe drogën.

Rrofshi ju, rroftë Shqipëria.

Fitore, fitore, fitore!”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Beleri refuzoi të kandidojë për Edi Ramën, nuk pranoi të bënte pis duart për mafien e tij

Kryetari i PD, Sali Berisha ka denoncuar ftesën e Edi Ramës për Fredi Belerin që …