CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85

Rama pranon se i dha liçencën e kazinos bosit shqiptar të Sinaloas!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka postuar një video e cila tregon dy deklarata të ndryshme mes Edi Ramës dhe përfaqësuesit të kartelit meksikan të Sinaloas, Luftar Hysa, mbi arsyen e takimit mes tyre në Kryeministri.

Në intervistën e dhënë për median italiane Rai3 në emisionin Report, Rama deklaron se arsyeja e takimit me anëtarin e kartelit famkeq të Sinaloas në Kryeministri ishte dhënia e një licence kazinoje në Vlorë, të cilën Hysa e ka përfituar më vonë.

Por në një intervistë dhënë nga anëtari i kartelit të Sinaloas, Luftar Hysa për emisionin ‘Opinion’, ky i fundit deklaron se arsyeja e takimit ishte promovimi i një libri për Shqipërinë, shkruar një miku i tij anglez.

‘E pranon që i dha liçencën e kazinos bosit shqiptar të Sinaloas, Hysa. Kurse ky i fundit thotë e takova për libra’, shkruan Berisha në Facebook.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …