Redaksia2

Dunia Taruhan Bola: Kelebihan dan Keunggulan Sbobet sebagai Platform Terbaik

Taruhan bola telah menjadi fenomena global yang mengakar kuat di berbagai lapisan masyarakat. Dalam era digital ini, platform taruhan online menjadi pilihan utama bagi para pecinta olahraga yang ingin merasakan sensasi taruhan langsung. Di antara berbagai penyedia layanan taruhan online, Sbobet telah muncul sebagai salah satu yang terkemuka. Dengan sejumlah …

Read More »

Apeli i Shoqatës së Siguruesve: Shkolla po troket, bashkë me mjetet mësimore blini dhe “Sigurimin e Nxënësve dhe Studentëve”

Kur i dërgojmë fëmijët tanë në shkollë, mendojmë se po i dërgojmë në një ambient të sigurtë dhe të parrezikshëm. Kjo fatkeqësisht nuk është plotësisht e vërtetë, pasi ndodh që nxënësit dhe studentët të jenë të ekspozuar ndaj rreziqeve të ndryshme si, ngjarjeve aksidentale, të papritura dhe të paparashikuara, të …

Read More »

Konstatimi i fortë i BIRN: PS, makineri krimi në Durrës

Partia Demokratike në opozitë e ka kontrolluar për herë të fundit Bashkinë e Durrësit në vitin 2000. Socialistët e morën pushtetin në qytetin e dytë më të madh të vendit, fillimisht me mjekun Miri Hoti në vitin 2000 e më pas, me Lefter Kokën, aktualisht ish-ministër në pritje të gjykimit …

Read More »

Tre premtimet e Këlliçit në Kashar

Kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi vijoi turin e takimeve me banorë të zonës së Kasharit, ku bisedoi me banorët për programin e tij. Belind Këlliçi preku disa nga prioritetet, duke vënë theksin te transporti publik falas. Duke u ndalur në një stacion urbani krejtësisht të amortizuar, …

Read More »

Birn: Makineria shtetërore në fushatë për Partinë

Në bashkinë e trazuar të Dibrës, asetet publike dhe zyrtarët e lartë të qeverisë “Rama” po mbështesin kandidatin socialist, Rahim Spahiu, ndërsa kandidati i koalicionit opozitar ankohet se po bën fushatë përballë një makinerie të organizuar shtetërore. Mëngjesi i 1 Majit e mbushi bulevardin “Elez Isufi” të Peshkopisë në verilindje …

Read More »

Foto-lajm i hapjes madhështore të fushatës së opozitës

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” çeli sot fushatën elektorale për zgjedhjet vendore të 14 majit në stadiumin Air Albania. Siparin e fjalimeve e nisi kandidati për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, i cili renditi prioritetet e tij për Tiranën, duke kërkuar votën më 14 maj. “Ju drejtohem nga kjo arenë, kudo ku …

Read More »