Liria nuk zhvillohet në bunker, Lul!

Nga Enver BYTYÇI

Halli i demokrateve nuk eshte Sali Berisha, sic thote Lul Basha! Halli i demokrateve eshte Luli vete, sepse anetaresia e PD-se e di qe Berisha nuk ndryhet e mbyllet brenda me dyer e brava te blinduara! Nuk fshihet ne bunker per t’u ik demokrateve!

Halli i demokrateve eshte Luli vete, sepse asnje te ardhme nuk ka me kete kukull te George Sorosi-t, qe nuk guxon as Aleksander Vuciqin ta permende nga frika e Sander Sorosit!

Nderkohe:

Eshte hera e pare ne histori qe nje kryetar partie nuk njeh partine e vet. Kete po e ben Lulzim Basha!

Eshte hera e pare ne histori qe nje kryetar partie nuk iken, kur anetaresia e perze me vote! Kete e ben Lulzim Basha!

Eshte hera e pare ne histori qe nje kryetar partie mbrohet me forca te armatosura nga frika e anetaresise se tij! Kete e ben Lulzim Basha!

Eshte unike dhe e paprecedente qe kryetari i partise korrupton disa funksionare te emruar te tij dhe me keta mban peng partine e vet!

Eshte hera e pare ne histori kur nje kryetar partie ka per mision shkaterrimin e partise qe e drejton per llogari te biznesit te tij me pushtetin e narko-shtetit dhe organizata te tilla si George Soros! Edhe kete e ben Lulzim Basha!

Me daten 8 janar nuk proteston Sali Berisha, protestojne rreth 44 mije demokrate qe kane votuar shkarkimin e Lulzim Bashes, e te cileve Lulzim Basha nuk iu bindet! Prandaj ata do ta marrin Lulin per dore e do ta nxjerrin pertej hekurave qe po saldon rreth e rrotull partise se lirise!

Liria nuk zhvillohet ne bunker, Lul!

About Redaksia

Check Also

Kur ndahen dy epoka!

Nga Fjoralba DIZDARI Kur ndahen dy epoka! Mijëra njerëz të kryqytetit, por dhe të rretheve …

Leave a Reply