5 pyetje për deputeten Ina Zhupa

Nga Adriana KALAJA

Deputete Ina Zhupa, përpara se të akuzosh gazetarin e nderuar Çim Peka jep përgjigje se:

  1. A ka bashkëshorti juaj 7 (shtatë) kompani sipas publikimit të Çim Pekës?
  2. A ka lidhje bashkëshorti juaj me kompaninë Tirana DC të Bashkisë Tiranë, e cila është ngritur për pastrim parash?
  3. A është hetuar bashkëshorti juaj për evazion fiskal dhe çuditërisht është denuar vetëm ortaku tjetër?
  4. A ka lidhje bashkëshorti juaj me kompanitë guackë lidhur me inceneratorët?
  5. Ato leksionet te UET do i jepni apo te zyrat e MJAFT-it?

Jo për gjë se nuk e kuptoj dot se për çfarë i duhen lekët zonjës deputete për leksion falas apo çdo gjë e bën me pagesë paradhënie?

Nejse.

Jep sqarime për publikun se nesër i jap unë.

Ka surpriza plot.

Ups se harrova:

Çfarë lidhje keni me Taiwanin?

Këtë në Tiranë jo atë nga origjina e Yurit.

Ps: Më fal se të kam heq atë K te emri. Mbase është e vemja gërmë që të personifikon.

About Redaksia

Check Also

Budina: Tubimi i djeshëm ia arriti qëllimit, duhet radikalizim në të gjitha format!

Regjisori Edmond Budina i ftuar në studion e News24 ka komentuar protestën e opozitës së …

Leave a Reply