Berisha zbulon si u takua Basha fshehtas me Soros: Më kërkoi të mos denoncoja…

Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka folur për marrëdhënien e Lulzim Bashës me Xhorxh Soros dhe a është ai i kompromentuar nga multimiliardieri.

Në intervistën e dhënë për Nova Media Albania, Berisha zbuloi se, Basha ka patur një takim personal me Soros dhe se i ka kërkuar të mos denoncojë katastrofën në sistemin e drejtësisë.

Berisha: Qëndrimi i tij për reformën në drejtësi rezulton se ai ka pasur një takim personal me Xhorxh Soros.

Lulzim Basha me ka këkruar të mos denoncoj katrastofën në sitemin e drejtesisë së Xhorxh Soros. Që unë se kam pranuar asnjëherë por kam qenë zëri më i fuqishëm.

Kam paralajmëruar si ish-kryetar shteti se rezultati i kësaj reforme do të jetë një sitem gjyqësor i paralizuar.

About Redaksia

Check Also

Rama udhëron arrestimin e zyrtares së lartë për të sfumuar skandalin e lirimit të Tahirit

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro është arrestuar ditën e sotme. Burime bëjnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *