Berisha: Çdo shqiptar e di se Lulzim Brava është rrënja katrore e Edi Ramës

Në një intervistë në “Drejt” nga Luan Rama në RTV Ora, ish-Kryeministri Sali Berisha u shpreh se, çdo shqiptar e di se Lulzim Brava është rrënja katrore e Edi Ramës.

Berisha tha se ai është shkarkuar me votën e 44 mijë demokratëve më datë 18 dhjetor dhe se po dëshmon se është një deputet i inkriminuar.

Berisha: Çdo shqiptar e di se Lulzim Brava është rrënja katrore e Edi Ramës. Ai është shkarkuar me votën e 44 mijë demokratëve më datë 18 dhjetor. Pas datës 8 ai dëshmon se është deputeti më i inkriminuar i Shqipërisë. Ai është pengu dhe kukulla më mjerane e historisë së këtij vendi. Bashës i kam kërkuar që të japë dorëheqjen në viti 2017 dhe kam bërë gabim që nuk mora këtë vendim që kam marrë. Nuk ka qenë kukulla ime, edhe pse e ka ditur se disa parime që të shkeleshin nuk i pranoja, si koalicioni me Ramën.

About Redaksia

Check Also

Opozita po i përgjigjet grushtit të shtetit brenda shtetit, Taulant Balla është simbol i krimit në qeveri

Kryetari i PD, Sali Berisha tha se, mosbindja civile në parlament është mënyra se si …

Leave a Reply