“Kur të marrin peng, nuk përfaqëson dot as veten”, Berisha i publikon videon Bashës

Deputeti Lulzim Basha bashkoi votat dje me Edi Ramën për të kaluar zgjatjen e vetingut, për të cilin në vitin 2017 ishte shprehur se është një projekt mafioz.

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka postuar postuar një video ku krahasohen qëndrimet e Bashës. “Kur të marrin peng, nuk përfaqëson dot as veten tënde”, shkruan Berisha.

Në video shihet Basha duke deklaruar në vitin 2017 se: “Projekti i vetingut është një projekt mafioz, ku janë përfshirë diplomatë të lartë në Tiranë, për llogari të Edi Ramës. Kanë marrë peng ekspertët e Bashkimit Europian”.

Ndërkohë dje ai deklaroi se këtij ‘projekti mafioz’ duhet “t’i japim shanset që të korrigjohet”.

About Redaksia

Check Also

Muçollari: Me Erion Veliajn kryebashkiak Tirana e ka ulur gjelbërimin dhe ka rritur betonizimin e qytetit

DELKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, GRIGELS MUÇOLLARI: Tirana jonë, që Erion Veliaj thotë …

Leave a Reply