Berisha publikon vendimin e gjyqit që fundos Ahmetajn

Ish-Kryeministri Berisha publikoi dokumentet që tregojnë se ministri Arben Ahmetaj ka qenë në makinë me biznesmenin Mirel Mërtiri kur ndodhi aksidenti në Maqedoninë e Veriut.

“Një vendim gjyqi që fundos Ahmetajn!

Miq, këtu më poshtë keni vendimin e gjyqit që fundos Ahmetajn. Ky vendim provon se Ahmetaj, që bën sikur nuk i kujtohet, ka qenë bashkë me Mërtirin në makinë në aksidentin në Maqedoninë e Veriut!

Gjatë pyetjeve që deputeti Kelliçi i bëri atij mbrëmë vonë në darkë, Ahmetaj mashtroi nën betim dhe refuzoi të pohojë se në kohën e aksidentit ai ishte në makinë me Mërtirin.

Mirëpo vendimi gjyqësor fakton se Ahmetaj dhe Mertiri ishin së bashku në makinë kur ndodhi aksidenti”, shkruan Berisha.

About Redaksia

Check Also

Tre orë në pyetje nga FBI, çfarë fsheh Rama

Kryetari i PD, Sali Berisha ka zhvilluar ditën e sotme një konferencë për mediat në …

Leave a Reply