Video/ Ukraina nën terrorin rus

Mëngjesin e kësaj të enjteje, trupat ruse u futën në Ukrainë dhe shpërthime të shumta u dëgjuan në qytete të ndryshme të vendit, përfshi edhe kryeqytetin Kievin. Bombardimet raportohen në disa qytete të Ukrainës, dhe jo vetëm në pjesën lindore që pretendohet nga rusët.

About Redaksia

Check Also

Zgjatet me 2 ditë të tjera marrëveshja e armëpushimit mes Izraelit dhe Hamasit

Katari njoftoi se është arritur një marrëveshje për të zgjatur armëpushimin në Rripin e Gazës …

Leave a Reply