Protestuesit ultimatum Ramës: Reflekto ose të pret Ferri!

Mijëra e mijëra qytetarë po protestojnë para Kryeministrisë prej orës 11:00 kundër rritjes së çmimit të karburantit dhe ushqimeve. Protestuesit i kanë drejtuar një ultimatum Ramës, reflekto ose të pret Ferri!

Shtatë janë kërkesat e protestuesve që i vendosën ultimatum deri në 14 mars.

Ne kërkojmë; hetim, çmim tavan, heqje taksash, thyerje monopolesh, diversifikim burimesh, kontroll mbi burimet, të aktivizohet një kompani publike që i shërben qytetarëve direkt, ne e kemi shtetin privat, ky nuk mund të shkatërrojë shtetin.

About Redaksia

Check Also

Zgjedhjet në Himarë, KQZ regjistron PD me kryetar Sali Berishën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar partitë për garën e pjesshme elektorale të 4 gushtit …

Leave a Reply