Bylykbashi: Dorëheqja e Lulzim Bashës, maskaradë e një largimi me turp

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e Lulzim Bashës nga drejtimi i Partisë Demokratike. Bylykbashi e quan aktin e sotëm të Bashës ‘kronikë e një largimi me turp’.

Deputeti demokrat thotë se, veprimet e Bashës pas 9 shtatorit kishin për qëllim shkatërrimin e Partisë Demokratike ndërsa shton se akti i dorëheqjes do të vlente deri më 11 dhjetor, ditë kur u shkarkua nga Kuvendi i PD.

Ndër të tjera Bylykbashi thotë se, Basha shkon deri në nivelet e marrëzisë dhe nuk është i suprizuar nga dorëheqja e tij.

“Akti i dorëheqjes së Lulzim Bashës do të vlente deri në 11 Dhjetor. Kjo e sotmja është kronika e një largimi me turp. Si iku Basha? I ikën të gjithë. Iku anëtarësia, e votuesve etj. Pra është maskarada e një largimi me turp.

Kush e ka njohur nga afër e di që Basha shkon deri në nivelet e marrisë. Ndaj nuk jam i surprizuar nga dorëheqja, por nga veprimet e mëtejshme pas 9 shtatorit kur ishte e dukshme që anëtarësia ishte kundër tij.

Dhe qëndrimi dukej i qëllimshëm për të shkatërruar Partinë Demokratike. Edhe pse nuk iku në 25 Prill, na mblodhi dhe na pyeti se si ta quajmë procesin e zgjedhjeve dhe i pëlqeu fjala masakër. Edhe pse nuk ishim në ato kushte.

Mesazhi që sot marrin të gjithë shqiptarët është që cikli i tij ishte mbyllur dhe ai do të përpiqet të krijojë cikël tjetër. Por ky mesazh vlen më shumë për anëtarët e Partisë Demokratike”, tha Bylykbashi.

About Redaksia

Check Also

Vjedhje ordinere/ Si u bë Carlo Bollino komshi me familjen Begeja?

Ditën e sotme në Syri Televizon ka startuar emisioni më i ri investigativ i quajtur ‘Plug’ …

Leave a Reply