Arrestohet kreu i ish-të Përndjekurve në Mirditë pse protestoi kundër rritjes së çmimeve

Ndalohet në pikën kufitare të Hanit të Hotit, kryetari i ish-të Përndjekurve Politik të Mirditës, Kol Nikolli.

Ai po kalonte kufirin për të shkuar drejt Italisë përmes aeroportit të Potgoricës dhe i është komunikuar urdhër arresti, lëshuar në lidhje me protestën e zhvilluar në muajin mars për çmimet ku u bllokua Rruga e Kombit në hyrje të Rreshenit.

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply