Hetimet ndaj Ilir Beqajt për sterilizimin drejt fundit

Hetimet e prokurorëve të SPAK sa i takon çështjes së sterilizimit janë drejt fundit dhe dosja pritet t’i kalojë Gjykatës së Posaçme për gjykim.

Dosja për koncesionin e sterilizimit, i firmosur në kohën kur Ministër i Shëndetësisë ka qenë Ilir Beqja, është një nga dosjet më të bujshme dhe para që është dorëzuar në SPAK.

Është një dosje voluminoze dhe jemi në afatet përfundimtare të saj. Pritet që këto ditë SPAK të dalë me një vendim për personat që kanë abuzuar me këtë koncesion. Ka zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Ministrisë që do të procedohen nga Prokuroria e Posaçme, shkruan Ora Neës.

Akuzat ndaj tyre janë korrupsion dhe shpërdorim detyre.

About Redaksia

Check Also

RAI3: Njeriu që korrupton politikanët do të ndërtojë kampin për refugjatët

Emisioni investigativ “Report” i RAI3 në Itali rikthehet sërish me një tjetër episod me fakte …

Leave a Reply