Të bashkuar jemi më të fortë në betejën tonë për përmbysjen e regjimit

Nga Agron LOKA
Kryetar i PD, Fushë Krujë

Sot demokratët e Fushë Krujës për të parën herë në histori më rikonfirmuan si Kryetar të PD në procesin e zgjedhjes nga anëtarësia, me një anëtar një votë.

Besimi që ata më dhanë sot është një vlerësim, por edhe një përgjegjësi për sfidat politike që na presin për ta kthyer PD në një forcë fituese.

Gjatë këtyre muajve kemi përjetuar një nga situatat më të vështira që ka pasur PD që nga dita e krijimit dhe ka qenë vendosmeria e të gjithë demokratëve që bëri që PD të mbrojë vlerat e lirisë dhe opozitarizmit.

Është kënaqësi të shikoja në procesin e votimit bashkimin e të gjithë demokratëve duke respektuar diversitetin në qëndrimet politike të secilit.

Tani, të bashkuar jemi më të fortë dhe të vendosur në betejën tonë për përmbysjen e regjimit më të korruptuar në Europë.

Mirënjohje të gjithë atyre që më besuan dhe kujtdo që u bë pjesë e këtij procesi.

About Redaksia

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply