Zbatohet parimi racist i regjimit, “një maloke më pak”, shkarkohet Imeraj

Me presion karshi trupës së KPA nga vëzhguesit ndërkombëtar dhe politika, prokurorja Elizabeta Imeraj është vendosur të shkarkohet nga detyra.

Burime të sigurta pranë redaksisë tonë konfirmojnë faktin se KPA në kundërshtim me provat, do shkarkojë prokuroren Elizabeta Imeraj, duke e lënë jashtë sistemit të drejtësisë.

Vetë prokurorja Elizabeta Imeraj në seancat para KPA ka parashtruar pyetjen ‘kush është i interesuar për shkarkimin e saj, që hetoi grupet kriminale dhe terroristët’.

Shkarkimi i prokurores Imeraj pritet të bëhet në orën 15 të ditës së sotme.

Kujtojmë se trupa e KPK që konfirmoi në detyrë Imeraj, është ankuar me një notë verbale për presionin që Theo Jacobs ka bërë në KPK për shkarkimin e saj.

About Redaksia2

Check Also

Berisha: Metamorfoza e Altin Dumanit, krahasime mes Task-Forcës së 2008-2009 me SPAK 2022-2023

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një deklaratë për mediat, ka bërë një krahasim …

Leave a Reply