Skandal! Rama merr edhe drejtimin e Kuvendit, vendos kush do të flasë e kush jo!

Një tjetër skandal u shënua këtë të enjte në Kuvendin e Shqipërisë. Kryeministri Edi Rama mbajti një tjetër fjalim të turpshëm me fyerjet e zakonshme kundër opozitës.

Por pikërisht kur opozita dhe kreu i saj, Sali Berisha kërkuan fjalën, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ua mohoi këtë drejtë.

Jo vetëm kaq, por kryeministri Edi Rama mori rolin e kryetarit të Kuvendit, duke thënë se Berisha nuk duhet të flasë.

“Je i padëshirueshëm. Je non-grata. Nuk ka fjalë për ty,” përsëriti Rama disa herë. “Nuk ka procedure për non-gratat”.

Kurse kryetari demokrat, Sali Berisha tha se ky është një akt i turpshëm

“Nuk ka zë opozita, kush je ti që e cakton se kush është opozita dhe se kush duhet të flasë në Kuvend”, tha Sekretari i Përgjithshëm i PD, deputeti Flamur Noka.

VD-SHERR NË KUVEND/ Rama-Berishës: Jashtë, i

 

About Redaksia

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply