Protesta/ Këlliçi thirrje maturantëve: Bashkohuni nesër në ora 10 në shesh

Deputeti i PD, Belind Këlliçi ka reaguar për sjelljen e qeverisë ndaj maturantëve. “Çdo vit maturantët vuajnë një sistem të dështuar testimi që nuk i ndihmon të japin më të mirën e tyre”, shkruan Këlliçi në një postim në faqen e tij në Facebook.

Reagimi i Këlliçit

Provimet e pjekurisë nuk janë olimpiada.

Çdo vit maturantët vuajnë një sistem të dështuar testimi që nuk i ndihmon të japin më të mirën e tyre.

Arsimi shqiptar është një kopje e vjetruar e importuar nga Lindja, që vret krijimtarinë dhe detyron nxënësit të mësojnë përmendësh. Kështu nuk vazhdohet!

Thirrje maturantëve të bashkohen në shesh!

About Redaksia

Check Also

Opozita po i përgjigjet grushtit të shtetit brenda shtetit, Taulant Balla është simbol i krimit në qeveri

Kryetari i PD, Sali Berisha tha se, mosbindja civile në parlament është mënyra se si …

Leave a Reply