Yuri Kim: E drejtë e qytetarëve të protestojnë. Me rëndësi që protesta të jetë paqësore!

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim deklaron se protesta është një e drejtë e qytetarëve. 

Duke komentuar protestën e thirrur nga Partia Demokratike dhe Shoqëria Civile, Kim ka theksuar se me rëndësi është zbatimi i ligjit dhe që protesta të jetë paqësore.

“Është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, me rëndësi është të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore”, ka thënë Kim.

Këto komente ambasadorja amerikane i bëri në nisje të aktivitetit të Dhomës Amerikane të Tregtisë.

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply