Boçi: Protesta madhështore e djeshme ktheu jo vetëm shpresën!

Nga Luçiano BOÇI

Protesta madhështore e djeshme ktheu jo vetëm shpresën.

Ktheu njëherazi dinjitetin qytetar përballë arrogancës e dhunës ekonomike të qeverisë dhe dinjitetin e opozitës si alternativë.

Ajo dëshmoi se aty në shesh ishte Bota e të gjallëve, e jetës dhe e dritës së kërkuar, ndërsa ajo që na drejton sot fatkeqësisht është Bota e përtejme, e mbushur me urrejtje dhe arbitraritet.

Me qytetarët këtë botë të përtejme do ta çojmë aty ku e ka vendin!

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

About Redaksia

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply